„Czas wyruszyć w dalszą podróż…”

Kolejny rok szkolny za nami. Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty. Dla uczniów przyszedł już czas upragnionych wakacji.

Pani Dyrektor Anna Stronczek, gratulując wszystkim sukcesów, wręczyła wyróżnienia i nagrody tym spośród uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

Klasa siódma zgodnie z tradycją zorganizowała pożegnalny występ dla swoich starszych kolegów i koleżanki. Wręczając im angaże do najatrakcyjniejszych programów telewizyjnych, życzyli im dalszych sukcesów, wiary we własne możliwości, rozwijania pasji i poszerzania horyzontów. Pamiętając o tym, że to wcale nie koniec, a wprawdzie dopiero początek, ponieważ nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Szczególne miejsce w harmonogramie uroczystości zajęła klasa ósma, kończąca edukację w naszej szkole. Uczniowie klasy ósmej także pożegnali swoich kolegów, koleżanki oraz pracowników szkoły humorystycznym występem oraz ciepłymi podziękowaniami.

Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.

Życzymy wszystkim udanych wakacji!!!

« z 11 »

Zerówka w kinie

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, nasi zerówkowicze wybrali się na film „W głowie się nie mieści 2” do Kina Tatry w Nowym Targu. Po seansie wybraliśmy się także na lody na nowotarski rynek. Po zaplanowanych atrakcjach we wspaniałych humorach wróciliśmy do szkoły.

« z 5 »

Spotkania z … „klimatycznymi” książkami

Realizując projekt Fundacji PVE Dobra Energia „Biblioteka Pełna Dobrej Energii” czytaliśmy wspólnie otrzymane od Fundacji książki. Z nich nasi uczniowie dowiadywali się o zmianach klimatycznych, ochronie przyrody, życiu lasu. W czasie takich spotkań dzieci mogły zadawać pytania, ale i przeżywać przygody bohaterów wybranych książek.

Julia Miśkowicz

Tematyczna wycieczka przyrodnicza po okolicy

Uczniowie klas IV- VII w poniedziałek, 17. 06. Wyruszyli  na wędrówkę po naszej wsi. Odwiedziliśmy rodzinę bocianów, mieszkającą od lat na kominie remizy strażackiej. Obserwując ptaki, doliczyliśmy się trzech małych bocianków w gnieździe, co wróży mokry rok, wedle dawnych powiedzeń. Dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach bocianów i ciekawostek.

Po drodze rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów, a także kwiatów. Korzystaliśmy przy tym  z książek  „Chodź na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody” – Ard Catherine oraz  „Bocian. Biografia nieautoryzowana. – Adama Zbyryta, Piotra Tryjanowskiego, otrzymanych od Fundacji PVE Dobra Energia. Wycieczka była jednym z zadań realizowanych przez szkolną bibliotekę w ramach wspólnego z Fundacja PVE Dobra Energia projektu „Biblioteki pełne dobrej energii”.

Ćwiczenia wzbogacone o uzupełniane karty pracy – rysowanie roślin ich liści, owoców, podpisywanie pozwoliło na poznanie ich. Także rysunki gniazda bocianiego utrwaliło wiedzę o tych pięknych ptakach. Wędrując, poszczególne grupy tworzyły mapkę wycieczki.

Wycieczka, mimo upału i zmęczenia, należała do udanych. Obserwacja przyrody wokół nas jest świetnym sposobem spędzania nadchodzących wakacji.

Julia Miśkowicz

« z 4 »

Jump Planet i ognisko pożegnalne

Dnia 18 czerwca klasy 5, 7 i 8 miały okazję zaszaleć w parku trampolin Jump Planet w Nowym Targu. Była to ostatnia wspólna wycieczka klasy ósmej w tym roku szkolnym, dlatego tym cenniejszy był ten wyjazd. Wszyscy bawili się rewelacyjnie.

Na zakończenie dnia klasa siódma zgodnie z tradycją szkolną zorganizowała ognisko pożegnalne dla klasy ósmej. Mamy nadzieję, że ten spędzony czas zapadnie uczniom klasy ósmej w pamięć i będzie miłym wspomnieniem. Uczniom i rodzicom klasy siódmej bardzo dziękuję za organizację, a w szczególności P. Rabiańskiej i P. Husi za swoją obecność i wsparcie.

B. Niemiec i M. Nowak

« z 4 »

Piesza wycieczka klas 1-3

Korzystając z pięknej pogody dzieci z klas 1-3, zaopatrzone w piknikowy prowiant, z radością wyruszyły w drogę do punktu widokowego na „Litwince” w Czarnej Górze. Był to wesoło spędzony czas, wykorzystany na obserwację przyrody, podziwianie okolicy oraz wesołe zabawy. Po znalezieniu odpowiedniego na piknik miejsca dzieci szybko uporały się z opróżnianiem plecaków, wypełnionych po brzegi różnymi smakołykami. Zmęczeni, ale w wyśmienitym nastroju, niechętnie wracaliśmy do domu. Dzieci wyraziły nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się powtórzyć taką wycieczkę.

« z 2 »

Dzień sportu

W dniu 15.06.2024 r w naszej szkole odbył się dzień sportu. Klasy 1-3 podzielone na trzy drużyny z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Współzawodnictwo pokazało, że dzieci uwielbiają aktywność ruchową i potrafią nią się cieszyć, zachowując zasady zdrowej rywalizacji. Na uczniów klas 4-8 czekały konkurencje ze wszystkich znanych sportów. Finałem był międzyklasowy turniej piłki nożnej. W tym roku wygrała klasa VI. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w tym dniu oraz dla zwycięzców. W tym też dniu na wszystkich czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców.

« z 7 »

„Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”

13 czerwca uczniowie klas 7 z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych wzięli udział w zajęciach organizowanych cyklicznie przez Pieniński Park Narodowy. Tym razem był realizowany temat „Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”. Zajęcia teoretyczno – praktyczne odbywały się najpierw w pawilonie PPN w Czorsztynie. Po tych zajęciach wszyscy uczestnicy pieszo udali się na czorsztyński zamek. Pani przewodnik oprowadziła nas po zamku, dowiedzieliśmy się przy tym sporo ciekawych rzeczy na jego temat.
« z 3 »

Wyjazd do JUMP PLANET w Nowym Targu

W środę 12 czerwca uczniowie klasy 4 i 6 pod opieką wychowawczyni i pani Moniki wybrali się do Parku Trampolin Jump Planet w Nowym Targu. Nasi podopieczni wykazali się dużą sprawnością fizyczną i umiejętnościami akrobatycznymi 🙂 Zabawa była świetna, miło będziemy wspominać ten wspólnie spędzony czas.
« z 3 »

Podsumowanie projektu „(Nie)zwykła matematyka”!

Projekt pomógł zobaczyć matematykę inaczej – zarówno uczniom, jak i nauczycielowi, realizowany był głównie na zajęciach dodatkowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 2-8. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w realizację zadań projektowych rozwiązując ciekawe problemy, pracując najczęściej zespołowo. Dzięki ciekawym wyzwaniom oswajały tą „straszną” matematykę, mogąc się przekonać w jak wielu dziedzinach życia matematyka jest nam niezbędna i odpowiedzieć sobie na pytanie „A do czego mi się to przyda?”. Realizacja projektu dała dzieciom szerszą perspektywę, pobudziła do działania, spowodowała większe zainteresowanie matematyką i rozwój umiejętności matematycznych. Nasze działania sukcesywnie były dokumentowane poprzez umieszczanie informacji i zdjęć z ich realizacji na szkolnej stronie. Niektóre z zadań prezentowane były również na gazetce szkolnej. Metoda projektowa jest fantastycznym pomysłem. Jest to odskocznia od klasycznych lekcji, dzięki czemu możemy uczniów (nawet nielubiących tego przedmiotu) zainteresować matematyką. Organizatorom serdecznie dziękuję za możliwość udziału w tak fantastycznym projekcie, a nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w realizację zadań.
Bożena Niemiec