Archiwum dnia: 22 czerwca 2022

BEZPIECZNE WAKACJE

W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym w klasach 1-3 została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Jest to wyczekiwany przez dzieci czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie można zapominać jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Uczniowie poznali zagrożenia jakie na nich mogą czyhać oraz utrwalali jak należy się bezpiecznie zachowywać idąc na wycieczkę w góry, bawiąc się w okolicy swojego domu, o czym należy pamiętać będąc nad morzem, jeziorem, idąc do lasu, parku czy bawiąc się w rzece. Podczas spotkania uczniowie kształtowali nawyki bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji. Należy zwracać uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia.

« z 4 »

Kraina zmysłów – czerwiec

Nasza przygoda ze zmysłami dobiegła końca. Głównym celem wdrożenia Krainy Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam” było wsparcie rozwoju dzieci angażując ich zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy; niezbędnych do stymulacji bazowych systemów sensorycznych, do których zaliczyć można zmysł: dotyku, przedsionka i propriocepcji ale również pozostałych zmysłów tj. wzrok, słuch, smak i węch. Na zakończenie projektu, żeby poczuć jak pracują nasze zmysły zorganizowaliśmy małe zawody, olimpiadę sensoryczną. Każdy z uczniów aktywnie biorących udział otrzymał dyplom i podziękowania za udział w projekcie.

« z 6 »

ZESPÓŁ TEATRALNY  NA GALI W KRAKOWIE

Grupa teatralna „Trzy po trzy” z naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „ Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu”. Był to konkurs artystyczny, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Libiążu. Głównym celem Konkursu  była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza oraz polskim romantyzmie w związku z 200. rocznicą wydania Ballad i romansów, poprzez przedstawienia teatralne zainspirowane biografią i dziełami Wieszcza.

Nasz zespół może poszczycić się sukcesem- otrzymaliśmy  wyróżnienie dla najmłodszego zespołu aktorskiego w spektaklu  „To lubię”.  Gala rozdania nagród i wyróżnień odbyła się w Teatrze „Groteska” w Krakowie.

Nagrodą dla naszych  uczniów był wyjazd na Galę i obejrzenie zwycięskich- dwóch równorzędnych – spektakli. Uczniowie mieli okazję pobytu w teatrze z prawdziwego zdarzenia, zaobserwować pracę aktorów, a także posłuchać pięknej muzyki. Poza tym- oglądając  nagrodzone  występy– mogli  się wiele nauczyć.

Cieszymy się bardzo z wyróżnienia, włożyliśmy w nasz spektakl nie tylko wysiłek, pracę i czas,  ale także serce.

Koszty wyjazdu na Galę pokryła Gmina Łapsze Niżne.

Wyróżniony spektakl można obejrzeć tu:

https://drive.google.com/file/d/1_Vbc0kuhOOFpt2VZ39UbMDIH31k7FqQi/view?usp=sharing

Julia Miśkowicz

« z 2 »

Konkurs Czytelniczy „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Spisza

Do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczestników, spośród których 5 uczniów przeszło do etapu wojewódzkiego, w  którym zdobyliśmy  2 wyróżnienia:                                                                          w kat. I-III: Jan Pawlica z kl.2                 w kat. VII-VIII: Laura Wyrostek z kl.7.

 Udział w tym konkursie to jeszcze jedna z niewielu już okazji, kiedy piękny strój spiski odmiany trybskiej jest dumnie prezentowany przez uczestników. Niezmiennie co roku starają się o to Rodzice, za co bardzo im  dziękujemy.

« z 2 »

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi, bo ryzyko upadków znamy”.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i bardzo chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi, bo ryzyko upadków znamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.
Cieszy fakt, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach, gdzie mogą zaprezentować swoje talenty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, z których dzieci bardzo się ucieszyły, co świadczy o tym, że warto było się postarać.