Archiwum dnia: 29 czerwca 2022

KAŻDY KONIEC JEST NOWYM POCZĄTKIEM

Pod takim hasłem w tym roku szkolnym o godzinie 9:30 na szkolnym korytarzu odbyła się uroczysta akademia. Nadszedł długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy – WAKACJE!

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla uczniów i ich rodziców, a przede wszystkim wyjątkowy dla ósmoklasistów, którzy po wielu latach nauki opuścili mury naszej szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, szkolnego, przekazanie Sztandaru młodszym uczniom. Nie zabrakło dumnych Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Pani dyrektor Anna Stronczek podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała za pracę uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Złożyła wszystkim wakacyjne życzenia, wręczyła uczniom nagrody.

Nadszedł ważny moment  uroczystości –  wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa. Następnie wręczono świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowano rodzicom za zaangażowanie w życie Szkoły, życzliwość i współpracę.

Absolwenci naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt. „Gala filmowa”, podziękowali swoim nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. Podczas akademii głos zabrali również uczniowie klasy siódmej, którzy zainscenizowali scenki z życia klasy ósmej,  podziękowali starszym kolegom za wspólnie spędzony czas i wręczyli pamiątkowy upominek.

Na koniec uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek otrzymali nagrodę książkową, rozstrzygnięty został także konkurs języka angielskiego w klasach młodszych, konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej, a także plastyczny na temat rodziny.

Lista uczniów z najwyższymi średnimi:
kl. IV
Jakub Bizub – 5,18
Lena Sarna – 5,18
Amelia Wyrostek – 5,36
kl. V
Grzegorz Majerczak – 5,00
Paulina Moś – 4,92
kl. VI
Karol Gronka – 5,08
Marcel Miśkowicz – 5,25
kl. VII
Laura Wyrostek – 5,36
kl. VIII
Patrycja Mąka – 4,83
Gratulujemy wspaniałych wyników!

Życzymy wszystkim udanych  i bezpiecznych wakacji!

Julia Miśkowicz, Urszula Hanula

« z 7 »

PIKNIK RODZINNY

Dziecko, mama, tata – najpiękniejsze słowa świata”.

Pod takim hasłem, w słoneczne wtorkowe popołudnie, 21 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. W organizację tej wspaniałej imprezy plenerowej zaangażowana była Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy.

Piknik rozpoczął się występem przedszkolaków, a następnie uczniów z poszczególnych klas, którzy zaprezentowali swoje liczne talenty poprzez śpiew, taniec, grę aktorską i recytację oraz grę na instrumentach muzycznych. Rodzice z zainteresowaniem podziwiali umiejętności swoich dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów i ich rodziny czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i konkursy sportowe, kącik malarski w plenerze, fotobudka do robienia selfie oraz bufet. Plac przed szkołą stał się w tym dniu nie tylko sceną, ale także miejscem serdecznych, rodzinnych spotkań oraz wesołej zabawy. Uroczystość taka jak ta, integruje i umacnia rodzinę, daje okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliża do siebie jej członków. Cieszymy się, że ten piknik cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Podziękowania dla sponsorów:
Wioli i Stanisława Kowalczyk, Ireny Bizub i firmy Edmax, Pawła Mąki, Karczmy Chramiec,
Termy Bukovina, Zuzanny Skiby, Moniki Konopki, Izabeli Gał, Bożeny i Mieczysława Łojek
Pizzerii Grande Pizza, Natalii Pająk, Zofii Dziadkiewicz oraz za użyczenie namiotów  Gminie Łapsze Niżne.

« z 3 »