KAŻDY KONIEC JEST NOWYM POCZĄTKIEM

Pod takim hasłem w tym roku szkolnym o godzinie 9:30 na szkolnym korytarzu odbyła się uroczysta akademia. Nadszedł długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy – WAKACJE!

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla uczniów i ich rodziców, a przede wszystkim wyjątkowy dla ósmoklasistów, którzy po wielu latach nauki opuścili mury naszej szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, szkolnego, przekazanie Sztandaru młodszym uczniom. Nie zabrakło dumnych Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Pani dyrektor Anna Stronczek podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała za pracę uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Złożyła wszystkim wakacyjne życzenia, wręczyła uczniom nagrody.

Nadszedł ważny moment  uroczystości –  wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa. Następnie wręczono świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowano rodzicom za zaangażowanie w życie Szkoły, życzliwość i współpracę.

Absolwenci naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt. „Gala filmowa”, podziękowali swoim nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. Podczas akademii głos zabrali również uczniowie klasy siódmej, którzy zainscenizowali scenki z życia klasy ósmej,  podziękowali starszym kolegom za wspólnie spędzony czas i wręczyli pamiątkowy upominek.

Na koniec uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek otrzymali nagrodę książkową, rozstrzygnięty został także konkurs języka angielskiego w klasach młodszych, konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej, a także plastyczny na temat rodziny.

Lista uczniów z najwyższymi średnimi:
kl. IV
Jakub Bizub – 5,18
Lena Sarna – 5,18
Amelia Wyrostek – 5,36
kl. V
Grzegorz Majerczak – 5,00
Paulina Moś – 4,92
kl. VI
Karol Gronka – 5,08
Marcel Miśkowicz – 5,25
kl. VII
Laura Wyrostek – 5,36
kl. VIII
Patrycja Mąka – 4,83
Gratulujemy wspaniałych wyników!

Życzymy wszystkim udanych  i bezpiecznych wakacji!

Julia Miśkowicz, Urszula Hanula

« z 7 »