THANKSGIVING DAY

Thanksgiving Day, czyli Święto Dziękczynienia  jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych rokrocznie w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października, jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621 roku.

W tym roku mija 400 lat od czasu, gdy jest świętowane Święto Dziękczynienia. Tego dnia tj. w czwartek 25 listopada w naszej szkole również i my uczciliśmy to święto. Na początek wszyscy zebrani obejrzeli krótki film po angielsku na temat historii Thanksgiving. Nauczyciele języka angielskiego przedstawili kilka ciekawostek na temat tego święta. Kolejnym elementem spotkania był pojedynek klas 5-8 z wiedzy na temat Thanksgiving i USA, uczniowie rozwiązywali quiz w formie Kahoot. Zwycięska okazała się klasa 5.

Z okazji święta kl.5 przygotowała gazetkę ścienną na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki, a klasa 4 wykonała z dostępnych materiałów małe indyki. Indyk jest symbolem tego święta.

W tym dniu został ponadto rozstrzygnięty konkurs na „Najciekawszy plakat z okazji Święta Dziękczynienia.” Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – ex aequo Sabrina Modła z kl. 0 oraz Patrycja Biziak z kl.0

II miejsce – Ksawery Mąka z kl. 3

III miejsce – Dominika Dziadkiewicz z kl. 3

Wyróżnienie – Magdalena Słowik z kl. 6

Dziękujemy za udział w konkursie także Kornelii Zygmuntowicz z kl. 1, Nadii Budz z kl. 0 oraz Rafałowi Bizubowi z kl. 4.

Serdecznie gratulujemy wszystkim! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

« z 2 »